drzwi wejsciowe

Drzwi zewnętrzne – jak wybrać odpowiednie?

Na wybór drzwi zewnętrznych wpływ ma wiele czynników. Mowa tu m.in. o ich estetyce oraz wykonaniu. Stolarka drzwiowa zaliczana jest do jednych z najdroższych, jeżeli chodzi o inwestycje, które powiązane są z budową domu.

Drzwi zewnętrzne – jaka wielkość jest odpowiednia?

Dobierając drzwi zewnętrzne w Kielcach na pewno należy uwzględnić ich wielkość. Trzeba nadmienić, że w tej kwestii należy dopasować się do obowiązujących przepisów. Jasno one mówią, że ich minimalna szerokość wynosi 90 cm, a wysokość to 200 cm. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ dzięki temu będzie można bez trudu poruszać się w jedną i w drugą stronę – również, jeżeli chodzi o wnoszenie mebli do domu.

Tak samo jak okna w Kielcach muszą być termoizolacyjne, tak również bywa w przypadku drzwi. Chodzi bowiem o to, aby ciepło z domu nie uciekało – co może mieć wpływ na rosnące rachunki za ogrzewanie. Warto więc sprawdzić, ile dokładnie wynosi współczynnik przenikania ciepła. Dla drzwi zewnętrznych wynosi on 1,5 W/(m2 *K). Im niższa będzie ta wartość, tym lepiej.

Drzwi zewnętrzne – czy izolacja akustyczna jest ważna?

Oczywiście, że tak. Tego samego wymagają okna w Kielcach. Ważne jest bowiem to, aby drzwi zewnętrzne w Kielcach “nie wpuszczały” do domu zbyt dużej ilości hałasu. Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne w Kielcach, to ten parametr musi utrzymać się na poziomie od 27 do 43 decybeli. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku im wyższa będzie ta wartość, tym lepiej dla domowników.

Decydując się na zakup drzwi warto również sprawdzić, czy można liczyć na systemy antywłamaniowe. Mowa tu nie tylko o wzmocnionych ościeżnicach, ale także zamkach. Liczą się również mocniejsze zawiasy. Dzięki temu przedostanie się do domu niepowołanych osób na pewno będzie zdecydowanie bardziej utrudnione. Jeżeli chodzi o klasę bezpieczeństwa, to RC3 i RC4 są najbardziej popularne. Chociaż to RC6 jest tą najlepszą. Jednak im lepsza klasa, tym większa cena każdej stolarki otworowej.

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/e-okno.pl/wordpress39123/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/e-okno.pl/wordpress39123/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19