Okna aluminiowe

„Okna czasowe” – rozwiązaniem na redukcje kolejek i kosztów

AXIT w odpowiedzi na potrzeby rynku oferuje firmom wykorzystanie modułowe możliwości platformy logistycznej AX4 do zarządzania „oknami czasowymi”, dedykując efektywne narzędzie logistykom, przewoźnikom i pracownikom magazynów. Rozwiązanie to pozwala na zarządzanie oraz kontrolę pracy poszczególnych uczestników procesu w czasie rzeczywistym wykorzystując technologię chmury obliczeniowej, jak również wspiera wewnętrznie firmę w zarządzaniu procesami logistycznymi. Aplikacja umożliwia planowanie przez spedytorów załadunków i wyładunków, ich rejestrację, kontrolując cel, czas oraz przebieg transportu, eliminując spiętrzenia realizacji zleceń i problem kolejek przed magazynem. 

Rozwiązanie “okien czasowych” umożliwia dostawcy szybki wybór dostępnych okien czasowych. Logistyk zaś określa ramy czasowe dla konkretnego zlecenia lub dostawy, pozwala także na wybór optymalnych, pod względem dojazdu na załadunek i terminu dostawy, okien czasowych, podając dane kierowcy i samochodu. Magazyn z kolei, obserwując system, przygotowuje odpowiedni towar na załadunek danego samochodu lub miejsce pod rozładunek.

Wykorzystanie rozwiązania „okien czasowych” AXIT pozwala firmie na osiągnięcie:

  • skrócenia czasu odprawy środków transportu redukując koszty nawet o 40%
  • optymalizacji wykorzystania środków transportu
  • rezerwacji „okien czasowych” dla konkretnych transportów do centrów dystrybucyjnych
  • zarezerwowania „okien czasowych” na realizację konkretnych wysyłek lub dostaw
  • koordynacji czasu przyjazdu ciężarówek, pozwala uniknąć kolejek samochodów oczekujących przy rampie szanując czas pracy kierowców
  • informowania przewoźników o opóźnieniach online
  • łatwiejszego planowania pracy osób odpowiedzialnych za obsługę dostaw i wydań, opierając się na dostępnym online kalendarzu godzin załadunku i rozładunku

Niezależnie od godzin pracy o każdej porze dnia można sprawdzić okna czasowe i bezpośrednio zarezerwować termin przyjazdu. Co jest ważne w tym systemie to, że dostęp mają tylko podmioty, które otrzymały od firmy uprawnienia dostępu.

Forma korzystania z takiego rozwiązania jest bardzo korzystna, firma płaci jedynie miesięczny abonament za utrzymanie systemu oraz tylko za faktyczne użytkowanie „okien czasowych”.

Efekt zwrotu z inwestycji jest szybki, widoczny i łatwo policzalny.

Rozwiązanie AXIT przenosi komunikację pomiędzy działem logistyki firmy, spedytorami i pracownikami magazynów w nowy wymiar, zapewniając przyśpieszenie procesów i efektywniejszą współpracę wszystkich podmiotów uczestniczących w łańcuchu dostaw oraz znaczną redukcję kosztów.

Related Posts

Dodaj komentarz