Specjalne okna

Pierwsze specjalistyczne powłoki do drewna

Producenci okien, dzięki nowemu rozwiązaniu do natychmiastowego suszenia, mogą uczynić proces produkcyjny bardziej wydajnym.

Oferowany przez AkzoNobel produkt RUBBOL 100% UV z portfolio produktów do drewna pod marką Sikkens jest pierwszym produktem z takimi właściwościami w swoim segmencie. Dzięki temu, że czas schnięcia skrócił się do 16 godzin, producenci mogą znacznie zaoszczędzić czas produkcji i obniżyć koszty energii, zapewniając jednocześnie wysoką efektywność.

Ponieważ produkt jest zeroemisyjny i nie wymaga mieszania, sprawia, że ​​proces produkcji jest bardziej zrównoważony, co jest kolejną ważną informacją dla wielu klientów

– Wiemy, że przejście na linię produkcyjną UV wiąże się z poniesieniem określonych nakładów, bo jest to jednak duża inwestycja – mówi Simon Parker, Director of AkzoNobel’s Industrial Coatings. – Nasz 100% UV RUBBOL oferuje jednak znaczące oszczędności w połączeniu z doskonałą efektywnością. Tak więc nigdy nie było lepszego czasu na zmianę.

System powłokowy składa się z masy szpachlowej, podkładu i warstwy nawierzchniowej do drewnianych ram okiennych oraz powłoki nawierzchniowej do aplikacji okien PCV. Pomimo przyspieszonego procesu, produkty nadal spełniają wysokie wymagania marki Sikkens, czyli bardzo dobrą przyczepność, doskonałą trwałość i świetne parametry techniczne.

Nowa w 100% utwardzana seria UV jest częścią globalnego programu AkzoNobel w zakresie badań nad wpływem czynników atmosferycznych. Ze względu na fakt, iż ośrodki, które zajmują się tym tematem, zlokalizowane są w Europie, Ameryce Północnej oraz w regionie Azji i Pacyfiku, AkzoNobel jest w stanie przebadać ponad 200 000 próbek w różnych warunkach klimatycznych i monitorować ich długoterminową trwałość.

Related Posts

Dodaj komentarz