okna aluminiowe

Czym charakteryzują się okna aluminiowe?

Kiedy wybieramy nowe okna do domu lub mieszkania, zwykle zastanawiamy się nad wyborem między konstrukcjami drewnianymi i plastikowymi. Jeśli jednak Twój dom przeszklony jest w większym stopniu lub planujesz wykonanie całej ściany ze szkła, lepszym wyborem mogą okazać się okna aluminiowe. Czym charakteryzują się okna aluminiowe i w jakich sytuacjach docenisz ich walory? Sprawdź w tym artykule.

W jakich sytuacjach warto postawić na okna aluminiowe

Zwykle okna aluminiowe kojarzyły się z budynkami użyteczności publicznej. Takie ich zastosowanie wynikało przede wszystkim ze znacznie wyższej odporności aluminium na uszkodzenia, w porównaniu do drewna, czy plastiku. Od pewnego czasu jednak okna aluminiowe w Szczecinie można coraz częściej spotkać w budownictwie prywatnym.

Szczególnie dobrze okienna ślusarka aluminiowa sprawdza się wszędzie tam, gdzie okno powinno oprócz swoich zwykłych funkcji spełniać również rolę typowo dekoracyjną. Dlatego tak często można je zobaczyć w różnych oranżeriach, palmiarniach, czy pomieszczeniach, w których właściciel chce zachować maksymalny dopływ światła z zewnątrz.

Kiedy lepszym rozwiązaniem są okna plastikowe

Mimo rosnącej popularności okien drewnianych i aluminiowych jest wiele korzyści, które wynikają z montażu okien z tworzyw sztucznych. Okna plastikowe w Szczecinie ciągle są najpopularniejszym rozwiązaniem i taka ich popularność ma wiele powodów, spośród których wcale nie najważniejszym jest cena. Jest wiele sytuacji, w których okna plastikowe sprawdzą się po prostu lepiej.

Najczęstszym powodem montażu okien plastikowych jest duża wilgotność i zmienność warunków atmosferycznych. Plastik jest odporny na pojawienie się pleśni oraz słabiej reaguje na różne organiczne pozostałości po owadach. Szczelność okien plastikowych jest również dużo łatwiejsza do osiągnięcia, dzięki znacznie większej elastyczności geometrycznej profili. Dla wielu firm i instytucji ważna jest również niepalność, jaką charakteryzuje się twarde PVC. Przepisy mogą nakładać obowiązek wyposażania niektórych budynków w okna wykonane z tego materiału.

Related Posts

Dodaj komentarz