Aluminiowe okna

Innowacje w aluminiowych systemach przesuwnych

Systemy drzwi przesuwnych, które oferuje Reynaers Aluminium, łączą w sobie ponadczasową estetykę i funkcjonalność. Pozwalają tworzyć przeszklone powierzchnie o bardzo dużych rozmiarach. Zamknięte, wydają się składać wyłącznie ze szkła, bo aluminiowe profile konstrukcji są wyjątkowo wąskie. Otwarte – sprawiają, że bariera pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem całkowicie znika, co jest możliwe dzięki szeregowi nowoczesnych rozwiązań, takich jak płaski próg, otwierany narożnik czy rozwiązanie kieszeniowe.

Rozmiar ma znaczenie

Jak duże mogą być drzwi przesuwne? Systemy CP130, CP155 i Hi-Finity Reynaers Aluminium pozwalają zestawiać ze sobą do ośmiu przeszklonych skrzydeł. Każde ze skrzydeł, w zależności od wybranego systemu może mieć wysokość nawet 3,5 metra (system Hi-Finity). Taki rozmiar możliwy jest w ramach rozwiązań standardowych, ale wśród realizacji Reynaers Aluminium są również projekty indywidualne o większych wymiarach. Przykładem mogą być wysokie na 5,9 m drzwi przesuwne Hi-Finity w rezydencji Las Palmeras w Hiszpanii.

Tak ogromne konstrukcje oznaczają też duży ciężar. Maksymalny ciężar pojedynczych skrzydeł w systemach CP155 i Hi-Finity to odpowiednio: 400 kg i 750 kg. Przy tak dużych przeszkleniach wyjątkowo pomocna staje się opcja automatycznego otwierania za pomocą napędu elektrycznego, dostępna dla obu wymienionych systemów. Drzwi można otwierać za pomocą pilota, przycisku, a w przypadku Hi-Finity sterowanie można również zintegrować z automatyką domową – i sterować drzwiami np. z poziomu smartfonu. To rozwiązanie wpisuje się w zyskującą coraz większą popularność koncepcję inteligentnego budownictwa.

Otwieramy się na świat

Chcemy całkowicie otworzyć przeszkloną przegrodę? Istnieje rozwiązanie, które to umożliwia – to opcja pozwalająca schować wszystkie skrzydła w ścianie. Dzięki rozwiązaniu kieszeniowemu można ukryć nawet do 8 przesuwanych paneli, choć oczywiście ściana musi być wówczas odpowiedniej grubości.

Innym ważnym rozwiązaniem jest otwierany narożnik, w którym przesuwane panele łączą się ze sobą bez żadnego elementu stałego. Efekt jest imponujący, bo po rozsunięciu elementów granica między wnętrzem a zewnętrzem znika całkowicie nie na jednej, a na dwóch ścianach.

Ciekawą opcją jest też narożnik szklany. To element montowany na stałe, a więc nie pozwalający otworzyć wnętrza tak jak narożnik otwierany, ale za to pozbawiony pionowego aluminiowego profilu. Szkło łączy się tutaj ze szkłem – nic nie ogranicza widoku i dostępu światła.

Dodajmy jeszcze jedną kwestię – zerowy próg. Próg zrównany z poziomem podłogi to nie tylko kwestia estetyki, ale również ułatwienie w poruszaniu się pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem, szczególnie ważne dla osób starszych lub o ograniczonej sprawności ruchowej. Zwiększa także bezpieczeństwo – wystarczy pomyśleć o biegających dzieciach…

Wszystkie te rozwiązania dostępne są we flagowych systemach przesuwnych Reynaers Aluminium: Hi-Finity (rozwiązanie kieszeniowe od 2019 r.), CP 155 i CP 130, a także w podnoszono-przesuwnych CP 155-LS i CP 130-LS.

Nieograniczone widoki z Reynaers Aluminium

Więcej przeszklonej powierzchni, mniej widoczne profile – Reynaers Aluminium stale pracuje nad takimi rozwiązaniami. Aluminium pozwala na tworzenie wytrzymałych i jednocześnie wyjątkowo smukłych profili. W systemach CP 130 i CP 155 w zależności od rozwiązania widoczna szerokość ramy wynosi około 50-60 mm, a szerokość profilu skrzydła ok. 100 mm. Ważnym parametrem jest szerokość sekcji środkowej (czyli miejsce, gdzie łączą się dwa skrzydła rozsuwane w przeciwne strony, tzw. rozwiązanie symetryczne) – we wprowadzonym w tym roku wariancie CP 155 Slim Chicane wynosi zaledwie 50 mm.

Jednak jeśli chodzi o smukłe profile, nic nie może konkurować z systemem Hi-Finity – sekcja środkowa może mieć szerokość zaledwie 35 mm, a profil skrzydła – jedynie 8-10 mm. Co najważniejsze, w systemie zastosowano niemal niewidoczną wbudowaną w ściany ramę. Jedyne w pełni widoczne elementy konstrukcji to ultracienkie profile skrzydeł. Było to możliwe dzięki innowacyjnej technologii mocowania szkła do profilu. Efekt – maksymalna ilość światła we wnętrzach, panoramiczny widok na własność i luksusowy design. To nowoczesne i jednocześnie ponadczasowe rozwiązanie, spełnienie wizji architektów i odpowiedź na potrzeby użytkowników.

Gwarancja jakości

Mimo ogromnej powierzchni, przeszklenia konstruowane z zastosowaniem systemów Reynaers Aluminium gwarantują ochronę przed stratą ciepła (CP 155 i Hi-Finity mają certyfikat budownictwa pasywnego Minergie), mają również doskonałe parametry, jeśli chodzi o przepuszczalność powietrza i wodoodporność. Reynaers Aluminium prowadzi specjalistyczne szkolenia z zakresu produkcji i montażu swoich systemów przesuwnych, żeby końcowy użytkownik miał gwarancję jakości wybranego rozwiązania. Osobne certyfikujące szkolenia organizowane są systemów z napędem elektrycznym, sterowanych automatycznie (dla Hi-Finity i CP 155).

REYNAERS ALUMINIUM to czołowy europejski producent innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska i energooszczędnych systemów aluminiowych dla okien, drzwi, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych oraz ogrodów zimowych. Produkty marki są dziś dostępne w przeszło 70 krajach na 5 kontynentach.

Ponad pół wieku doświadczenia, nowinki technologiczne wprowadzane na podstawie wyników ponad 150 badań, a także wykwalifikowana kadra licząca ponad 2200 pracowników, pozwalają firmie tworzyć produkty gwarantujące najlepszą jakość i funkcjonalność połączoną z estetyką i niebanalnym designem.

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/e-okno.pl/wordpress39123/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/e-okno.pl/wordpress39123/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19