masterline8

MasterLine8 Swift. Nadchodzi nowe

System ten przeznaczony jest do produkcji okien otwieranych do wewnątrz oraz drzwi balkonowych zarówno w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i do biurowców i budynków użyteczności publicznej. Daje duże możliwości projektowania, w efekcie czego końcowy użytkownik może cieszyć się pięknym widokiem, ciepłym wnętrzemi maksymalnym bezpieczeństwem. MasterLine8 Swift to profile aluminiowe z wstępnie zamontowanymi (preinstalowanymi) uszczelkami zewnętrznymi i akustycznymi, nadającymi się w pełni do obróbki maszynowej.

Optymalizacja montażu = oszczędność czasu

Warto inwestować w rozwiązania, które pozwalają w znacznym stopniu skrócić czas produkcji okien. W przypadku MasterLine8 Swift to aż o ±40minut krótszy czas montażu
od produkcji tradycyjnej, z czego 30% uzyskano dzięki zastosowaniu preinstalowanych uszczelek. Warto zwrócić uwagę na to, że preinstalowanie uszczelek przekłada się również na zmniejszenie stanów magazynowych.

WAŻNE: wszystkie uszczelki preinstalowane są wykonane z twardego tworzywa TPE,
co umożliwia cięcie ich razem z profilami.

Ciepło na co dzień

Z jednej strony duże przeszklenia to niezwykle ciekawe rozwiązanie architektoniczne, z drugiej zaś pojawia się obawa przed wychładzaniem się wnętrza. A w naszym klimacie zabezpieczenie budynku przed zimnem i innymi czynnikami zewnętrznymi to absolutna konieczność. Dlatego niezwykle ważne jest wybieranie materiałów najwyższej jakości. Obecne rozwiązania pozwalają stosować duże rozmiary okien nawet w budynkach niskoenergetycznych i pasywnych. Dlatego w MasterLine8 Swift, dla uzyskania optymalnej izolacyjności termicznej, pomiędzy skrzydłem a ramą, instalowany jest sztywny profil PVC. Zastępuję on uszczelkę centralną, a jego montaż jest niezwykle szybki. Profil może być zatrzaskiwany w dwóch różnych położeniach, w zależności od tolerancji prefabrykacji.
Do poprawnego zakończenia zaprojektowanyzostał odpowiedni element narożny. Rozwiązanie to ma parametry termiczne zbliżone do uszczelki centralnej stosowanej w MasterLine8 HI.

Dostępne warianty

  • Functional Swift (Fu-Sw) – uszczelki zamontowane są tylko na profilach skrzydła. Dostępny we wszystkich standardowych konfiguracjach profili ościeżnic i poprzeczek. W tym wariancie stosuje się standardową uszczelkę centralną.Skrzydło występuje tylko w wariancie Funkcjonalnym, ale możliwe jest połączenie ze wszystkimi typami wizualnymi ościeżnic i poprzeczek.
  • Swift (Sw) – uszczelki są zamontowane na profilu skrzydła, a także na ościeżnicy
    i na poprzeczkach. Ta wersja zapewnia maksymalną oszczędność czasu przeznaczanego na produkcję. W tym wariancie stosuje się profil PVC zamiast standardowej uszczelki centralnej. MasterLine8 Swift (Sw) ma ograniczoną ofertę typów profili i sposobów otwierania okien. Dostępny wyłącznie w jednym wariancie wzorniczym – Funkcjonalnym.

Najważniejsze informacje:

– profile Masterline8 Swift dostępne są z preinstalowanymi uszczelkami, które można ciąć razem z profilem

– prefabrykacja uszczelek i łatwy montaż listwy PCV zastępującej uszczelkę centralną umożliwia skrócenie czasu produkcji okna o 30–45%

– cena materiałów jest zaledwie około 5% wyższa

– maksymalna waga skrzydła wynosi 170 kg

– Masterline8 Swift dostępny jest w trzech wariantach izolacyjności termicznej: Standard, HI, HI+

Related Posts

Dodaj komentarz