czyste powietrze

Jak prawidłowo wietrzyć mieszkanie?

Wietrzenie mieszkania jest niezwykle ważne, dla dobrej cyrkulacji powietrza, a także naszego samopoczucia. Problem pojawia się w okresie jesienno-zimowym, kiedy na dworze panuje szkodliwy smog. Mieszkanie należy wietrzyć także jesienią, czy zimą. Jak to robić, aby było skuteczne i jak poradzić sobie z zanieczyszczeniami przedostający się do pomieszczenia w chwili wietrzenia?

Jak powinno się wietrzyć mieszkanie krok po kroku?

Wietrzenie mieszkania będzie różnić się w zależności od tego jaka jest pora roku. Inaczej będzie to wyglądać latem, czy wiosną a inaczej w okresie jesienno-zimowym. Podczas wietrzenia latem najlepiej jest zrobić tzw. kontrolowany przeciąg. Wietrzymy mieszkanie głównie rano, wieczorem, czy nocą, wówczas nie narazimy się na dodatkowe grzanie w gorące upalne dni.

Natomiast wietrzenie zimą jest nieco bardziej skomplikowane, wówczas należy unikać przeciągów, aby nadmiernie nie wychłodzić mieszkania. Najlepiej będzie jeśli wietrzymy osobno każde pomieszczenie. Przed otworzeniem okna należy zmniejszyć temperaturę grzania i odczekać ok 10 minut, aż ta spadnie, będzie to pozwalało zmniejszyć ryzyko utraty ciepła. Wietrzyć dane pomieszczenie najlepiej będzie przez ok 6 minut.

Warto patrzeć także na warunki panujące na dworze, jeśli smog jest widoczny i odczuwalny lepiej będzie poczekać kilka godzin na poprawę warunków. Co jeśli jednak poprawa nie nastąpi, a my mieszkamy miejscu gdzie smog występuje bardzo często? Czy zrezygnować wówczas z wietrzenia całkowicie?

Oczyszczacze firmy Vestfrost- najlepsza odpowiedź na zanieczyszczenia dostające się do mieszkania podczas wietrzenia

Opowiadając na powyżej zadane pytanie, czy zrezygnować z wietrzenia, odpowiedź będzie stanowczo przecząca. Wietrzyć mieszkania trzeba w każdą porę roku. Przedostawanie się zanieczyszczeń może nastąpić nie tylko podczas otwierania okien, ale także w wyniku ich nieszczelności. Wówczas zaopatrzenie się w skuteczny oczyszczacz powietrza będzie najlepszym wyjściem z sytuacji.

Dlaczego warto postawić na oczyszczacze firmy Vestfrost?

Oczyszczacze firmy Vestfrost choć to młody nabytek branży są bardzo skuteczne, funkcjonalne i energooszczędne, dlatego też szybko zyskały wielu sympatyków. Vestfrost wprowadził na rynek trzy modele różniące się od siebie wielkością, powierzchnią oczyszczania i wydajnością są to:

  • Vestfrost VP-A1S70WH0 największy oczyszczacz powietrza jego wydajność wynosi 620m3/h, natomiast powierzchnia oczyszczania 80 m.

  • Vestfrost VP-A1Z40WH- średni model do powierzchni ok. 48m2, i wydajności 350m3/h

  • Vestfrost VP-A1M30WH oczyszczacz powietrza– najmniejszy i najbardziej kompaktowy wśród oczyszczaczy powietrza firmy Vestfrost, nadaje się do powierzchni nie przekraczających 42m2.

Wszystkie modele z rodziny Vestfrost, filtrują powietrze wieloetapowo i skutecznie, są proste w obsłudze, funkcjonalne, a także cicho pracujące. Ponadto na tle konkurencji wyróżnia je kompaktowy ciekawy kształt, doskonale wpisujący się w wiele różnych wnętrz, możliwość obsługi przy pomocy aplikacji mobilnej, a także atrakcyjna cena. Warto przyjrzeć się bliżej oczyszczaczom powietrza firmy Vestfrost, dostępnymi w profesjonalnych sklepach.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Related Posts

Dodaj komentarz


Warning: Undefined array key "fairy-font-awesome-version-loading" in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/e-okno.pl/wordpress39123/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 15

Warning: Undefined array key "fairy-go-to-top-icon" in /home/platne/serwer232406/public_html/autoinstalator/e-okno.pl/wordpress39123/wp-content/themes/fairy/candidthemes/functions/hook-footer.php on line 19